שמלות כלה בוהו שיק

שמלת כלה בוהו שיק – חגיגה לחופש ולעיניים

כבר זמן לא מבוטל שאופנת הבוהו שיק חוזרת בקאמבק אוניברסלי ונראה שהיא כאן כדי להשאר. לא קשה להבין שמקורו של הבוהו שיק אי שם בשנות ה60 וה70. הסגנון אומץ על ידי היפים בורגניים, אמנים שוחרי חופש ואוהבי טבע.
השראותיו לקוחות מהצוענים, רקמות ועבודות יד אירופאיות ומלאות חיים ושמחה. הסגנון מתאפיין בשכבות, גיוון של טקסטורות וצבעים, תחרות ורקמות.

הסגנון הבוהמייני לא פסח על אופנת הכלות והוא המרענן הרשמי של עונת החתונות.
שמלת כלה בסגנון בוהו שיק מחוייבת להיות נוחה מאוד, שכן נוחות עומדת בבסיס הרעיון של הסגנון האופנתי הזה.
הסגנון הולך מצויין עם חלק עליון מעוטר תחרות עדינות, בשילוב עם אלמנטים בסגנון וינטג' וחצאית מקסי רחבה ומתנפנפת.
הוא גם משתלב בהרמוניה עם טרנד שמלות הכלה ב2 חלקים כאשר החלק העליון מעט רחוק מהגוף.

מהי הבוהמה?

ויקיפדיה מגדירה את אנשי הבוהמה כ:"יוצרים ואנשי רוח המנהלים אורח חיים החורג מהשגרה, ומאופיין בהיעדר קביעות, נדודים ושינויים תכופים". תחילת הטמעתה של המילה 'בוהמה' התרחשה במאה ה-15 וניתנה על ידי מלך צרפת דווקא לצוענים בעלי הידיים היצירתיות שהכינו חרבות מצויינות. האבולוציה הבאה של מילה זו, שעם השנים הפכה למילת גנאי, הגיעה במאה ה-19 להגדרה שכוללת בתוכה אנשים יצירתיים, אינטלקטואלים, צעירים, נוודים ובעלי הכנסה מפוקפקת לפרקים, או במילים אחרות כפי שאנו אוהבים לכנותם – 'היפים'.

התהוות סגנון הבוהו שיק

על אף שהמילה 'בוהמה' נטמעה אי שם במאה ה-15, היא קיבלה ביטוי בסגנון אופנתי משלה בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20. כל ה'היפים' שגדשו את פסטיבל וודסטוק, שגילו גישה סקרנית ומקבלת כלפי סמים ושקראו לעשות אהבה ולא מלחמה, הטמיעו בהיסטוריה האופנתית אבן דרך משמעותית שכללה בגדים ססגוניים, משוחררים, נוחים, מלאי שכבות, צבעים ובדים.

אנשי הבוהמה השפיעו רבות על הדורות הבאים ובכל זמן נתון נוכל למצוא את אותם 'היפים' יצירתיים, נודדים וססגוניים אפילו כאן בישראל! בין מסיבה לפסטיבל, בין פעילות אקולוגית אחת לשוק יד שניה אחר, בין סדנת ויפסאנה לטיול במדבר – תרבות ההיפים הבוהמים שנותנת לרבים השראה, הופכת יותר ויותר מיינסטרימית ועכשיו היא אפילו כובשת את עולם שמלות הכלה.

שמלות כלה בוהו שיק

אם כשאת מדמיינת את חלום חייך את רואה טבע, חיי קהילה ויצירה – כנראה שהבורגנות רחוקה ממך ודווקא החלום הבוהמי הוא שמשקף את נשמתך. ניכר שהיום, ככל שהבורגנות והקפיטליזם מתעצמים, גם פליטי החברה ואנשים המבקשים את האיזון בין הטבע לבטון, בין בורג במערכת משומנת ליצירה ובחירה חופשית, גם הם גדלים ומתרחבים. נפש האדם צמאה ליצירתיות, לחופש ולשמחה – וזה בדיוק מה שכלות רבות מבקשות ללבוש ביום חתונתן.

סגנון הבוהו שיק כולל בתוכו אמירה אישית וחברתית חזקה וכשזה בא בשמלת כלה – אין עוצמתי ומרגש יותר ממנו. בצורה אירונית שכזו, דווקא השכבות, הטקסטורות, סוגי הבדים והיצירתיות המתפרצת, יש בה מן העדינות, מן הטבעיות ומן האותנטיות. ניכר ששמלת כלה בוהו שיק, על אף היותה מוקפדת באותה מידה כמו שמלת כלה קלאסית, היא הרבה יותר 'לא מתאמצת'.

שמלת כלה נוחה?!

זה אולי יפתיע אותך, אבל אם יש סגנון שנולד מתוך 'איזור הנוחות' של האדם – הוא הסגנון הבוהמי. הנשים בוודסטוק ואפילו ההיפיות של ימינו – לא יקריבו את הנוחות שלהן למען אופנה, להפך, הן יצרו את האופנה מתוך אזור הנוחות שלהן! שמלות כלה בוהו שיק מתחקות אחר הסגנון על כל מאפייניו כאשר המרכזי שבהם הוא – הנוחות. שמלת כלה בוהמית תעניק לך נוחות שתלווה אותך במהלך כל הערב שלך ותגרום לך כמעט לשכוח (בין מחמאה למחמאה) שאת לובשת שמלת כלה.

 

**************************
לתאום פגישה, שאלות, מענות
ושיחות ברומו של עולם
מוזמנת בשמחה לפנות אלינו בוואטסאפ

*******************************
לתאום פגישה, שאלות, מענות
ושיחות ברומו של עולם
מוזמנת בשמחה לפנות אלינו בוואטסאפ

shimka
הרצל 85 תל אביב
בתאום פגישה

 

דילוג לתוכן