חתונה מעבר לים הפכה להיות נפוצה מאוד בשנים האחרונות, האמת שזה חלום. מי לא רוצה להתחתן מול נוף ציורי בטוסקנה, טירה מהאגדות בפראג, באי אותנטי מוקפת בים של טורקיז ביוון? חתונה אינטימית, נוטפת שיק קליל ולא מתאמץ, נטולת רשמיות. הכי רומנטי שיכולת לבקש… והתמונות… יש את זה ביותר מושלם?

 

אם גם את מתכננת חתונה קטנה ומגניבה בארץ אחרת, הנה כמה דברים שאת צריכה לעשות לפני:

 

save the date

 

לדעתנו צריך לידע את האורחים כמה שיותר זמן מראש. בד"כ מדובר על נסיעה של כמה ימים וכדאי שהאירוע לא ייפול על התחייבויות אחרות.

 

טפסולוגיה

 

לפני שאת מדמיינת את הטירה ואיך האביר שלך מגיע לקחת אותך אליו, קודם כל חשוב לבדוק היטב בכל מדינה מה נדרש מכם כדי להינשא. יש מקומות שידרשו מכם מסמכים שמסובך להשיג אותם, יש מקומות שידרשו מכם שהייה קודם לטקס הנישואין. כדאי להכין רשימת שאלות כדי ששום דבר לא ייפול בין הכיסאות.

 

הכנה יסודית של המסמכים הנדרשים מראש תמנע בעיות לכשתגיעו ליעד. תעודת לידה מקורית וטופס תמצית רישום המעיד על הסטטוס שלכם ממשרד הפנים, לגרושים יש צורך בתעודת גירושין מקורית. כל טופס מישראל צריך לעבור תרגום ובנוסף גם אישור וחתימה אצל נוטריון. כמעט בכל מקום בעולם תצטרכי להפיק טופס Nulla osta (חוץ מקפריסין ופראג, שם אין דרישה לטופס ולכן זוגות רבים בוחרים ביעדים אלו כדי להינשא) המאשר את כשירותכם להינשא – הנפקת הטופס נעשית ע"י שגרירויות ישראל שהונחו ע"י המדינה לא להנפיק אותו למבקשים להינשא בחו"ל, וכמובן דרכונים תקפים. מומלץ להכין עותק מכל המסמכים אותו תישאו בנפרד מהמקור ואף סט אחד שיישאר בארץ.

 

*מדינת ישראל מכירה בזוגות שנישאו בחו"ל בתנאי שהזוג מציג תעודת נישואין מהמדינה בה נערך הטקס. מומלץ לבדוק מה החוק מחייב אתכם בהתאם ליעד בו בחרתם להינשא.

 

טיסות ובתי מלון

 

קיימים המון דילים וחבילות חתונה שכוללות גם טיפול בכל הטפסולוגיה ואפילו כוללות גם ירח דבש, ויש כמובן גם את האפשרות שתכינו בעצמכם דיל שתפור רק לכם. ניתן למצוא היום בקלות טיסות במחירים מצחיקים.

 

שמלת כלה וחליפת חתן

 

אם כבר חלום, אז כדאי להתאים את מראה השמלה שלך והביגוד שלו למקום בוא בחרתם להתחתן. אם הכיוון הוא על חתונה באי טרופי או בחופי יוון הבתוליים כדאי שתבחרי בשמלת כלה בוהמית אוורירית והוא ילבש משהו קליל ולא מחייב – מכנס עד הברך אפילו וחולצת פשתן לבנה.

אם טירה עתיקה היא המקום הנבחר, ראוי שתבחרי בשמלת כלה וינטאג שתתן לך מראה אצילי, והוא ילבש חליפה קצת יותר רשמית, שתשתלב היטב עם המקום. חתונה אורבנית בעירייה תאפשר לך בכיף לבחור בשמלה קצרה וקולית, ולו במכנס מחויט ושלייקס עם ג'קט מגניב. חשוב לבחור בבדים שלא נוטים להתקמט בקלות, תזכרי שהכל אמור להיכנס לתוך מזוודה.

 

הבחירה בטקס אזרחי במדינה זרה בהכרח אומרת עליכם כמה דברים: אתם עורכים טקס שהחותמת עליו היא ראש פתוח, ללא פשרות, בחירה חופשית, כולם שווים… יש עוד כל כך הרבה תארים שיעזרו לבטא את החזון שלכם. אם אתם מתחתנים בעירייה או בבית המשפט תבדקי מה נהוג, אולי חוץ מהטקס הרשמי אפשר לומר כמה מילים משלכם… וכמובן, אל תשכחי את הטבעות.

 

ואגב… יש לנו לקוחה שעשתה את זה, את יכולה לראות כאן כמה קסומה יכולה להיות חתונה בפראג.

 

 

 

 

 

 

 

**************************
לתאום פגישה, שאלות, מענות
ושיחות ברומו של עולם
מוזמנת בשמחה לפנות אלינו בוואטסאפ

*******************************
לתאום פגישה, שאלות, מענות
ושיחות ברומו של עולם
מוזמנת בשמחה לפנות אלינו בוואטסאפ

shimka
הרצל 85 תל אביב
בתאום פגישה

 

דילוג לתוכן