חלק 2- פחות זה יותר- איך חוסכים בהוצאות העיצוב

On set simple wedding dress

פחות זה תמיד יותר בכל הנוגע לעיצוב: ( חיסכון מ- 2000 ומעלה)

כשאתם שוקלים לקחת מעצבת אולם אישית קחו בחשבון שמדובר בהוצאה ניכרת. עיצוב יכול להפוך כל אולם ממוצע ורגיל לפאר אמיתי וליצור אווירת ארמון ורסאי גם באולם הפשוט ביותר. לעומת זאת חישבו על האופציה הבאה- לא לקחת מעצבת כלל ולהסתפק בעיצוב בסיסי נטו הכלול במחיר המנה. העיצוב הבסיסי שאולמות מציעים לרוב מסתכם במגוון מסוים של מפיות, מפות ופרחים על השולחנות כולל חופה לבנה בעיצוב בסיסי ויפה במסגרת הנורמה. זכרי שעיצוב מינימלי הוא תמיד יפה ונקי. כדי להוסיף יחוד וסטייל לעיצוב הבסיסי אנחנו ממליצות על טאץ׳ אישי וטבעי. לדוגמא: עיצוב פרחי שדה על השולחנות הוא מעודן, רומנטי, וזול כלכלית מסידור ורדים לבנים בליווי פייטים ונצנצים . כמו כן תוכלי לקנות מספר קישוטים לטעמך ולפזר אותם על השולחנות. ישנם אתרים רבים שמציעים מגוון רעיונות מקסימים ומפתיעים לעיצוב אישי ומקורי..

כישרון הספקים לא תלוי בוותק או בפרסום: ( ספקים חיסכון: 1000-5000 ש״ח)

הספקים המובילים בשוק הם גם היקרים ביותר. נכון שיש להם ניסיון ואין לזלזל בכך ושמם הולך לפניהם סביר גם שאם הם מבוקשים כל כך הם מאוד מוכשרים ומיומנים. עם זאת הספקים החדשים בשוק שטרם רכשו ניסיון של שנים ושמם עדיין לא הולך לפניהם תמיד זולים יותר ולא בהכרח טובים או איכותיים פחות.
טיפ: כדאי לוודא שהספק שאת בוחרת אכן יבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. לכי לפגישה ובקשי לראות תיק עבודות. בדקי שיש לספק ניסיון. זכרי שהחשוב מכל הוא שהעבודות שלו ירגשו אותך ולא הוותק והשם.
טיפ נוסף: תמיד כדאי לסגור עסקאות מול ספקים בחורף, גם אם החתונה בקיץ. החורף היא עונה חלשה
והספקים לחוצים יותר לסגור דילים ונוטים להעניק מחירים נמוכים יותר.

הזמנה מפרי ידך תמיד תרגש יותר: (חיסכון: 3-5ש״ח להזמנה)

הזמנות בעיצוב מעצב גרפי וכל קישוט, הטבעה ועיטורי זהב שהם מעבר לסטנדרט עולים יותר מעיצוב עצמאי באינטרנט.
ההזמנה היא הייצוג הראשון של אופי החתונה ומכאן גם של אופי הזוג לכן בהחלט יש מקום למחשבה בכל הנוגע לאופן שבו תרצי שההזמנה תוגש וכיצד תעוצב. בנוסף אל תשכחי שסביר שהמזומנים יציצו בהזמנה, יעלו חיוך וישכחו ממנה עד שיצטרכו שוב את מפת ההגעה לאירוע אז אל תרכזי את כל האנרגיה שלך דווקא בהזמנות. בכל מקרה סביר יותר שההזמנה תיזכר או תרגש אם היא תהיה בעיצוב אישי שלך או ממש בעבודת יד. לכן אופציה אחת היא לעצב לבד את ההזמנה או לשדל את החברה הגרפיקאית שלך לעצב אותה. אופציה חביבה ועדכנית נוספת היא לשלוח את ההזמנה במייל וזאת האופציה הזולה ביותר שכן היא בחינם.
טיפ: אם החלטת לשלוח הזמנות מודפסות, אל תתעצלי והקפידי לבצע סקר שוק בבתי הדפוס. זה עלול להיות מתיש אך תופתעי לגלות שישנם פערי מחיר משמעותיים בין בתי הדפוס וסקר השוק במקרה הזה בהחלט שווה את המאמץ.
חיסכון כספי: 3-5 שקלים להזמנה.

אלבום דיגיטלי בהזמנה אינטרנטית כי קידמה היא לא מילה גסה (חיסכון כספי: כ-2,000 שקל.)

האופציה היקרה: אלבום מעוצב ידנית, מודבק או מעוצב דיגיטלית ע״י מעצב. אין ספק שאלבום עם כריכת עץ או עור בהדבקה ידנית עם עיטורים או בעיצוב אישי דיגיטלי מרשים מאוד מצד שני עיצוב הספר ברשת יהיה זול משמעותית. בכל זאת מדובר באלבום מרגש שיהיה מזכרת מתוקה ורומנטית מהאירוע אבל אין באמת סיבה לקחת מעצב שיעצב אותו. לצורך זה יש פתרון זול ומקסים: הכנת אלבום דיגיטלי לבד בעזרת תוכנות ידידותיות שניתן למצוא באינטרנט. תוכלי לבחור את התמונות, העיצוב לשלוט אפילו בצבע ובמרקם הדפים, כמות התמונות בדף וצורת הפריסה שלהן. אין צורך בחוש אסתטי יוצא מגדר הרגיל והתוצאות יוצאות מקסימות.
ישנם אתרים רבים שבאמצעותם תוכלי לעצב אלבום חתונה בעצמך.
חיסכון כספי: כ-2,000 שקל.

לסיכום: אל תתפתי להפקה גרנדיוזית אומנם זה יומך הגדול אבל זה לא אומר שהכל צריך להיעשות בענק. פחות זה יותר בכל הנוגע להחלטות העיצוביות. זכרי שדווקא מינימליזם מעיד על טוב טעם ובסופו של דבר הוא גם האופציה הזולה ביותר. סקר שוק יכול להיות משמעותי מאוד בהוזלת עלויות אבל אל תתישי את עצמך בסקר שוק מקיף מידי.

בכתבה הבאה טיפים פרקטיים נוספים ומשמעותיים לארגון חתונה זולה כלכלית אך עשירה בסטייל >>.